Nápady z lékárny od vedle

Nápady z lékárny od vedle

Tasrabbit app ios náhled
Představte si, že provozujete business nabízející vysoce žádané služby, z jejichž povahy ale přímo vyplývá, že lidé obvykle mají velký problém si pro ně k vám dojít. Jestli si to dokážete představit až příliš dobře, pak jste pravděpodobně majitelem lékárny.

Každý to známe. Přepadne nás chřipka, angína nebo třeba obyčejné nachlazení alias slavná „rýmička“. Nejenže se nám nechce vstát z postele, ale někdy to ani moc dobře nejde. A když zrovna kolem sebe nemáme nějaké ochotné a zdravé příbuzné, pak najít lékárnu, vystát si frontu, vyhnout se zásahu kýchání okolostojících zákazníků, vyzvednout léky a zase rychle hupsnout do postele často představuje téměř nepřekonatelný úkol. Tohoto problému si byli dobře vědomi v americkém řetězci lékáren Walgreens, jak o tom ve svém článku píše expert na zákaznickou zkušenost John Gusiff. K čemu je firmě Walgreens její slogan „Štěstí a zdraví od vedle“ (v originále „At the corner of Happy & Healthy“), když jejich zákazníci mají často problém dojít si pro léky i na ten nejbližší pomyslný roh? Proto se domluvili s aplikací TaskRabbit nabízející drobné komunitní služby jako např. opravy televize nebo právě donášky nákupu. Když jsou tedy zákazníci Walgreens nemocní, už nemusí do lékárny, ale lékárna přijde za nimi - resp. donese jim léky až domů, aby se oni mohli v klidu kurýrovat.

Tato služba přináší nesporné výhody nejen zákazníkům, ale i značce Walgreens, která tak získává možnost prodat více léků a zároveň si elegantně buduje zákaznickou databázi i s adresami. Vyhrávají tedy obě strany a přitom nejde o nic světoborného. Nemusíte vždy vymýšlet něco třeskutě nového – občas stačí jen propojit věci, které už existují, ale u nichž zatím nikoho nenapadlo sloučit je do jedné integrované služby. Někdy je potřeba jen trocha intuitivního myšlení a prospěšná a zároveň finančně nenákladná inovace je na světě.

Autor: Kateřina Ailová

Zdroj obrázku: http://www.theverge.com/2012/7/23/3177860/taskrabbit-13-million-funding-peer-to-peer-labor-market-zaarly-done-exec

0 komentářů:

Okomentovat